شما به آن چیزی می رسید که به آن باور دارید. جایگاهی که امروز دارید، ریشه در باوری دارد که داشته اید. اپرا وینفری

محققان می گویند

 dairyProducts 3038914b

رژیم غذایی پرچرب، احتمال ابتلاء به  سرطان لوزالمعده را افزایش می دهد.
رژیم غذایی پرچرب مملو از گوشت قرمز و لبنیات، احتمال ابتلاء به سرطان لوزالمعده را افزایش می دهد.
محققان مؤسسه ملی سرطان در مریلند پس از مطالعه عادت های غذایی ۵۰۰ هزار نفر در طول شش سال به این نتیجه رسیدند که با افزایش مصرف چربی های حیوانی، احتمال ابتلاء به سرطان نیز افزایش می یابد. کارشناسان می گویند: کاهش مصرف چربی های حیوانی به پیشگیری از بروز سرطان مؤثر است.
استعمال سیگار بزرگ ترین عامل ابتلاء به سرطان لوزالمعده است. این بیماری از پیش آگهی خوبی برخوردار نیست و معمولاً فاصله زمانی میان تشخیص آن تا مرگ حدود شش ماه است. پیش از این محققان درباره نقش چربی های حیوانی در بروز سرطان لوزالمعده نظرات متناقضی را ارائه کرده بودند.
به همین علت محققان مؤسسه ملی سرطان در بتزدای مریلند که در حومه واشنگتن قرار دارد، تصمیم گرفتند با تحقیق بر روی نیم میلیون نفر، بیشترین دقت آماری را در تحقیقات خود داشته باشند.
از این میان نزدیک به یک هزار و چهارصد تن از افراد مورد بررسی به سرطان لوزالمعده مبتلا شدند.
بر اساس نتیجه این تحقیق، احتمال ابتلاء به سرطان لوزالمعده در افرادی که رژیم غذایی پرچربی دارند، سی و شش درصد بیشتر از دیگران است. در این حال، احتمال ابتلای مردان به این بیماری بیشتر از زنان است و این رقم برای آنها ۵۳ درصد و زنان ۲۳ درصد است. پزشکان می گویند: ترک دخانیات، افزایش مصرف میوه و سبزیجات و محدود کردن مصرف گوشت قرمز و غذاهای چرب بهترین راه پیشگیری از ابتلاء به سرطان لوزالمعده است.
castor-oil
 معجزه روغن کرچک در کاهـش درد
 مطالعات جدید نشان می دهد یکی از مهمترین خواص روغن کرچک، تسکین درد مفاصل و آرتروز است. محققان دانشکده پزشکی هاروارد آمریکا اعلام کردند اگر روغن کرچک با روغن هسته انگور و روغن بادام ترکیب شود، اثربخشی بیشتری در کاهش درد دارد.
روغن کرچک از دانه های گیاهی کرچک گرفته می شود و قرن هاست که برای مصارف دارویی در ایران، چین، رم، یونان، آفریقا و مصر استفاده می شود. معمولاً روغن کرچک به عنوان ملین در درمان یبوست استفاده می شود ولی در برخی کشورها یک طعم دهنده محبوب است.
این روغن علاوه بر کاهش التهاب و درد مفاصل، در بهبود عضلات و گردش خون نیز مؤثر است. خواص ضد ویروسی، ضد باکتری و ضد قارچی نیز از دیگر خواص این دارو محسوب می شوند.
در یک آزمایش بالینی در سال ۲۰۱۱ میلادی، روغن کرچک به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی برای ۷۳ فرد مبتلا به آرتریت روماتویید مورد استفاده قرار گرفت. در این مطالعه ۱۵ روزه، هر روز به بیماران مقدار بسیار کمی از این روغن به همراه آب ولرم، برای مصرف خوراکی داده شد. پس از پایان دوره، خشکی مفاصل و درد بیماران تا ۴۸ درصد بهبود یافت.

داروهای فشار خون در کاهش خطـر آلزایمر تأثیـر دارد

دانشمندان از تأثیر داروهای فشار خون در کاهش چهل درصدی خطر آلزایمر خبر دادند. 
نتایج تحقیقات با استفاده از اطلاعات بیش از پنج میلیون نفر نشان داده است کسانی که داروی خاصی را برای کنترل فشار خون بالا مصرف می‌کنند احتمال آنکه به بیماری آلزایمر مبتلا شوند کمتر است. تیمی‌از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون برای اولین بار دریافت، داروهای مهار کننده گیرنده انژیوتنسین ( ای ار بی ) با سی  وپنج تا چهل درصد کاهش احتمال بروز آلزایمر مرتبط اند. 
در این تحقیق که نتایح آن در آخر هفته در کنفرانس بین المللی دو هزارو هشت درخصوص بیماری آلزایمر در شیکاگوی آمریکا ارائه شد از اطلاعات مربوط به سوابق بیمارانی استفاده شدکه داروهای ای ار بی مصرف می‌کردند و آنها را با افرادی مقایسه کرد که وضع مشابهی داشتند اما داروهای متفاوتی مصرف می‌کردند. 
محققان همچنین بیمارانی را که قبلاً به بیماری آلزایمر یا زوال عقل دچار بودند معاینه کردند و دریافتند در افرادی که داروهای ای ار بی برای فشار خون مصرف می‌کردند چهل و پنج درصد احتمال بروز روان آشفتگی و پذیرش در آسایشگاه ها یا مرگ کمتر بود. به گفته دانشمندان مصرف داروهای ای ار بی ممکن است زوال عملکرد مغز را به تأخیر اندازد. 
به گفته محققان، این تحقیق به ویژه از آن جهت حائز اهمیت است که تأثیر داروهای ای ار بی با داروهای دیگری که برای درمان فشار خون یا بیماری قلبی عروقی مصرف می‌شود مقایسه و مشخص شد داروهای ای ار بی به مراتب در جلوگیری از بیماری آلزایمر یا زوال عقل از دیگر داروهای فشار خون و قلب و عروق مؤثر ترند. 
گفته می‌شود این داروها ممکن است از آسیب به سلولهای عصبی مغز که می‌تواند پس از تأثیر پذیری رگهای خونی روی دهد جلوگیری یا آنها را ترمیم کنند. 
پروفسور کلیو بالارد رئیس مرکز تحقیقات در جامع آلزایمر می‌گوید، فشار خون بالا خطر بیماری آلزایمر را دو برابر می‌کند و خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.این تحقیق تأکیدی بر این مسئله است که به طور فزآینده ای مهم است که درباره داروهای ضد فشار خونی تحقیق شود که درمان بالقوه برای زوال عقل باشند.
Mediteranska-dijeta copy
آیا مصرف فیبـر از چاقی جلوگیری می کند؟
در حالیکه غذاهایی با کالری کم و پروتئین زیاد جزء غذاهای مورد علاقه مردم قرار گرفته است، تحقیقات جدید نشان داده است، کسانی که از وزنی متعادل برخوردارند بیشتر از افرادی که از وزن بالایی برخوردارند و مبتلا به بیماری چاقی هستند از فیبر و میوه استفاده می‌کنند.
در تحقیقاتی که در دانشگاه تگزاس انجام شده است بعد از مطالعه بر روی غذاهای مصرفی 100 نفر در یک رده سنی و قد یکسان که نیمی از آنها وزنی طبیعی و نیمه دیگر از وزن بالایی برخوردار بودند،‌ دانشمندان متوجه شدند که غذاهای هر دو گروه در بعضی از موارد مانند میزان شکر، نان، لبنیات و سبزیجات بسیار مشابه هم بودند. تنها تفاوت اصلی در آنها این بود که گروهی که از وزن متعادلی برخوردار بودند روزانه تقریباً 33٪ فیبر و 43٪ کربوهیدرات بیشتر از افراد چاق مصرف می‌نمودند. بنابراین بر طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه تگزاس مصرف روزانه فیبر و کربوهیدرات به متعادل ساختن وزن کمک می‌نماید.
brain copy
پس از سکته، مغز قابلیت خود تـرمیمـی دارد
واکنش ایمنی مغز 
محققان سوئدی با استناد به یک مطالعه جدید روی موش ها گفتند که استفاده از دارو برای درمان التهاب پس از سکته مغزی احتمالاً می تواند به روند بهبود آسیب برساند.
به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، پزشکان مدتها معتقد بودند که التهاب در ناحیه آسیب دیده مغز لازم است هر چه سریع تر با دارو کنترل شود.
اما اکنون محققان می گویند که مغز قابلیت خود ترمیمی نواحی آسیب دیده را دارد و جلوگیری از طی شدن این روند، می تواند از بهبودی کامل مغز جلوگیری کند.
زال کوکیا از دانشگاه لوند سوئد می گوید: نتایج مطالعه جدید با باورهای قبلی ما کاملاً منافات دارد و داده ها نشان می دهد که سیستم ایمنی می تواند در بهبود طولانی مدت عملکرد مغز پس از سکته نقش مهمی داشته باشد.
به واقع، جلوگیری از التهاب ناشی از سکته مغزی بدون در نظر گرفتن پویایی و مشخصات واکنش ایمنی مغز می تواند در بازیابی مغز پس از سکته مغزی زیان آور باشد.
وقتی سکته مغزی اتفاق می افتد، سلول های عصبی در ناحیه آسیب دیده مغز می  میرند و التهابی را ایجاد می نند که در نتیجه آن، سلول ها سیستم ایمنی بدن از جمله مونوسیت ها جذب می شوند.
مونوسیت ها نوعی سلول های سفید خون هستند که از مغز و استخوان تولید می شوند و پس از حرکت به سمت ناحیه ملتهب، سبب بهبود ناحیه آسیب دیده مغز می شوند.
محققان این فرضیه را مطرح کرده اند که در آینده می توان مونوسیت ها را از مغز و استخوان تهیه کرد و با تزریق آن به مغز می توان عوارض ناشی از سکته مغزی را در هفته های بعد بهبود بخشید.
فرضیه محققان سوئدی که درستی آن روی مدل های جانوری نیز مستلزم مطالعه بیشتر است، حاکی از آن است که ناکافی بودن نوع خاصی سلول ایمنی در انسان ها و حیوانات می تواند علت بهبود نیافتن کافی مغز پس از سکته مغزی شود. بنابراین افزایش سطح این نوع سلول ها می تواند مؤثر باشد.
CA copy

کلسیم می‌تواند از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری نمایـد

همه افرادی که از درد سنگ کلیه رنج می‌برند، هر کاری که بتوانند برای کاهش درد آن انجام می‌دهند. تغذیه شما می‌تواند کمک مؤثری برای جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه باشد.
اگر چه در گذشته تصور می‌کردند که کلسیم از عوامل تشکیل سنگ کلیه است اما اکنون مشخص شده است که از تشکیل آن جلوگیری می‌کند.
مطالعات نشان داده اند رژیمی که شامل کلسیم فراوان باشد، باعث کاهش جذب اگزالات ( ماده ای که در بعضی از گیاهان یافت می‌شود و باعث تشکیل سنگ کلیه می‌گردد ) می شود و از رسوب سنگ جلوگیری می‌نماید. اگر می‌خواهید از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری کنید باید در روز به میزان کافی آب بنوشید به اندازه ای که در 24 ساعت حدود 2 لیتر دفع ادرار داشته باشید. با نوشیدن مایعات و استفاده از کلسیم به میزان مناسب در روز می‌توانید از تشکیل سنگ کلیه که از جنس اگزالات است جلوگیری کنید.
Milkkkkk

پروتئین شیر عامل محافظت در مقابل بیماری های قلبی

پژوهش های جدید دانشمندان نشان می دهد که پروتئین های ویژه ای در شیر و غذاهای تخمیری طبیعی وجود دارند که می توانند باعث بهبود عملکرد و افزایش سلامت قلب و عروق انسان شوند.
در تحقیقات انجام شده توسط تیمی مشترک از پژوهشگران دانشگاه های کره جنوبی، محققان در غذاهای آماده شده واکنش Maillard را به کار برده اند که یک واکنش شیمیایی بین اسیدهای آمینه و کاهش قند بوده و باعث تولید ترکیبات شیمیایی جدید با کاهش کل سرم و پائین آمدن سطح تراکم لیپو پروتئین، کلسترول و تری گلیسیرید در موش ها می شود.
بر اساس این پژوهش های جدید، پیش از این که ترکیب شمیایی فوق به موش ها داده شود، واکنش Maillard در آزمایشگاه انجام گرفته و با اسید لاکتیک تخمیر شد، که به گفته پژوهشگران، ممکن است نتیجه یک مکانیسم دفاعی آنتی اکسیدانی باشد که ترکیب کلسترول و سوخت و ساز بدن را تنظیم کرده و نهایتاً در بهبود سلامت قلب و عروق مؤثر است.
پژوهشگران این تیم تحقیقاتی همچنین اعلام کردند که واکنش سدیم کازئینیت، cMRP، cMRP، Maillard تخمیر شده به وسیله مخمر لاکتوباسیلوس H9 و F - ک cMRP که آنها ایجاد کرده اند، نیز ممکن است در جلوگیری و یا کاهش بیماری های قلبی - عروقی نقش داشته باشد.
hard-boiled-egg-1 copy

مصرف تخم مرغ در دیـابتــی هــا

در طی اعلام محققان دانشگاه هاروارد مردان دیابتی ای که بیش از 6 عدد تخم مرغ در هفته مصرف نمایند با افزایش ریسک مرگ و میر مواجه می‌گردند.
با بررسی21 هزار نفرمرد دیابتی 40 الی 86 ساله که در هفته از یک عدد تا 6 عدد تخم مرغ مصرف می‌نمودند دریافتند که مشکل خاصی مشهود نیست ولی با افزایش مصرف به خصوص بیش از7 عدد در هفته میزان مرگ و میر به دنبال بیماری های قلبی وعروقی افزایش چشمگیری یافت.
گرچه هنوز علت دقیق این موضوع مشخص نیست ولی محققان معتقدند که شاید کلسترول مضر( ldl‌ )‌ موجود در تخم مرغ بسیار سریع تر جذب خون این افراد می گردد. همان طور که می‌دانید زرده تخم مرغ سرشار از کلسترول ‌( حدود200  )‌ است در حالی که سفیده آن سرشار از پروتئین ، ویتامین ها ، مواد معدنی وسلنیوم می‌باشد. لذا توصیه می‌گردد که افراد دیابتی بیش از 6 عدد تخم مرغ در هفته مصرف ننمایند وکسانی که از ریسک بالاتری از نظر بیماری های قلبی وعروقی برخوردارند از خوردن بیش از دو عدد زرده در هفته خود داری کنند.
محققان می گویند 
cheap moncler jackets cheap ray bans michael kors outlet uk longchamp outlet