شما به آن چیزی می رسید که به آن باور دارید. جایگاهی که امروز دارید، ریشه در باوری دارد که داشته اید. اپرا وینفری

گـروه خـونی،کلید رسیدن به وزن ایده‌آللاغری و رژیم غذایی بر اساس گروه خونی

ادامه مطلب شماره گذشته
.....


انسان‌های متفاوت به تغذیه‌های متفاوت نیاز دارند. گروه خونی کلمه رمزی است که برای دستیابی به سلامت و وزن ایده‌آل به آن نیازمندیم و تاکنون آن را نادیده گرفته‌ایم.
پس از کشف شگفت‌آور و یافتن ارتباط میان گروه خونی و تغذیه، همه چیز تغییر کرده و به قول دکتر پیتر.د. آدامو، پزشک آمریکایی: « گروه خونی کلید رمزی است که برای دستیابی به راز سلامت، درمان بیماری‌ها، طول عمر، سرزندگی، شادابی جسم و حتی توانایی و آرامش روحی به آن نیازمندیم ».
شما می‌توانید به ارتباط گروه خونی با تغذیه و گروه خونی و تأثیری که بر روی نحوه زندگی ما دارد، قدری با تردید نگاه کنید. به نظر شما آیا این که فاکتور بی‌جان گروه خون، کلید دستیابی به وزن ایده‌آل و سلامتی نامیده می‌شود، اغراق‌آمیز است؟
آری در نگاه اول چنین است، اما اگر تحقیقات علمی دکتر آدامو را تعقیب و مطالعه کنیم، خواهیم دید که این فاکتور نادیده گرفته شده، چه نقش مهم و حیاتی در زندگی ما بازی می‌کند.

دو پزشک به دنبال نشانه‌های صحیح

به اعتقاد دکتر د.آدامو هر گروه خونی نشانگر نوع رفتار و نحوه تغذیه اجداد ماست که آثار آن حتی امروزه هم زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
یافتن مواردی که مورد علاقه و مناسب سیستم ایمنی و بیولوژیک ما باشد، با نگاهی به آنچه اجداد ما انجام می‌دادند، کافی خواهد بود.
واضح‌ترین فرق، تفاوت میزان مقاوت و ایمنی است که در بین صاحبان گروه‌های خونی گوناگون دیده می‌شود. این نتایج در بین تحقیقات پدر دکتر د.آدامو نیز یافت شده. جیمز آدامو در طی سال‌های 1950 مشاهده کرده بود که با دادن رژیم غذایی بدون گوشت و چربی به بیماران نه تنها مشکل آنها را کاهش نمی‌دهد، بلکه کاملاً برعکس، افزایش قابل‌توجهی نیز نشان می‌دهد. این پزشک، یعنی دکتر جمیز آدامو مطمئن بوده که کلیدهای این معما را تنها در گروه‌های خونی افراد خواهد یافت. پسرش پیتر سال‌ها بعد با کپی‌برداری از تحقیقات پدر کار را شروع کرد. این دکتر تحصیل‌کرده سال‌ها بر روی مثبت یا منفی بودن نتیجه رژیم‌های شناخته شده تحقیق کرد. او به دفعات شاهد بود که افراد گروه خونی A زمانی که سفیده تخم‌مرغ یا غذاهای دارای آلبومین بالا و یا گوشت زیاد مصرف می‌کنند به نتیجه چندان ایده‌آلی نمی‌رسند و مشاهده کرده بود که پروتئین‌های گیاهی، مثل سویا نتایج بهتری در این افراد نشان می‌دهد. همچنین دیده شده بود که شیر و محصولات لبنی، به اصطلاح عوام، منجر به افزایش بلغم می‌شود و در نتیجه حرکات و فعالیت فیزیکی، این گروه خیلی زود احساس خستگی می‌کردند. از طرفی این افراد در حرکات ضعیف‌تر، مثل یوگا احساس بهتری نسبت به خود داشته و پرانرژی و سرزنده نشان می‌دادند.
عموماً افراد گوشت‌خوار را صاحبان گروه خونی O تشکیل می‌دهند. آلبومین حیوانی دقیقاً خاص این گروه می‌باشد. این افراد زمانی که فعالیت زیاد دارند و خودشان را بیش از حد خسته می‌کنند، احساس بهتری دارند و خود را پرقدرت‌تر حس می‌نمایند.
scale copy
گروه خونی O ( گوشتخواران )

گروه خونی O قدمی‌ترین گروه خونی می‌باشد که چهل هزار سال پیش از میلاد مسیح به وجود آمده است. در آن دوره انسان‌های سروماگنون زندگی می‌کردند که از نظر ظاهری و فیزیکی به انسان‌های امروزی شباهت داشتند و به احتمال زیاد زیستگاه آ‌ها در هندوستان امروزی بود. پدران آنها انسان‌های نئاندرتال در جنگل‌های وسیع می‌زیسته‌اند. علل ناپدید شدن آثار آنها در سی هزار سال پیش از میلاد مسیح در اروپا هنوز ناشناخته باقی مانده است، اما احتمال سازش آنها با شرایط محیط مطرح است.
انسان‌های سروماگنون شکارچی‌های ماهر و افرادی توانا بودند که قادر به ساختن سلاح‌ها و ابزار متفاوتی بوده و با مهارت از آنها استفاده می‌کردند. به دلیل شکارچی بودن، منبع انرژی و قدرت آنها را پروتئین‌های حیوانی تشکیل می‌دادند و در همین زمان بود که کشف سیستم خاص گروه O شروع به شکل‌گیری کرد. درحالی که جمعیت انسان سروماگنون به سرعت افزایش پیدا می‌کرد، هم‌زمان با این افزایش، میزان نزاع‌ها بر سر شکار نیز افزوده می‌شد. از همین روی بیست هزار سال پیش از میلاد مسیح آنها به اروپا مهاجرت کرده و در آنجا ساکن شدند.
اینجا بود که به خاطر عادت تغذیه‌ای و کاهش حیوانات و کافی نبودن شکار، روش‌های تغذیه‌ای آنها شروع به تغییر کرد و آنها از روی نیاز شروع به خوردن میوه، گوشت حیوانات کوچک، حشرات و در نواحی ساحلی ماهی کردند. « گروه خونی گوشتخواران » فراوان‌ترین گروه خونی در دنیاست. 38 تا 40 درصد مردم دنیا دارای گروه خونی O هستند. انسان‌های این گروه از نظر ژنتیکی افراد قوی، با قدرت و با سیستم ایمنی بسیار بالا، توانا و مقاوم هستند.

گروه خونی A ( گیاه‌خواران )
دومین دسته گروه خونی، به احتمال زیاد در طی پانزده هزار تا بیست هزار سال پیش از میلاد مسیح در عصر حجر در ناحیه آسیا یا آسیای میانه به وجود آمده است.
در این دوره انسان زندگی جمعی و دامداری را آموخت. گروه خونی A عمدتاً از آسیا به اروپا آمده است. سیستم گوارشی آنها در پیامد تغییرات محیطی که در طی سال‌ها شکل گرفت، تغذیه با گوشت را فراموش‌کرده و سیستم گوارشی این گروه به سمت سیستم گوارشی انسان‌های نخستین و رژیم گیاه‌خواری گرایش پیدا کرده است. گروه خونی A گروه منتشر شده و فراوان در اروپا به ویژه اروپای شرقی است. 45 تا 49 درصد مردم آلمان دارای گروه خونی A هستند، که با هویت خاصی که از پدران خود به ارث برده‌اند، ضمن علاقه به زندگی جمعی تمایل به تغذیه گیاهی نیز دارند.

گروه خونی B ( همه چیزخواران )
در طی دوره‌های ده تا پانزده هزار سال پیش از میلاد این گروه خونی در ناحیه کوه‌های هیمالیا ایجاد و این انسان‌ها در آسیا، اروپا و آفریقا مستقر شده‌اند. این گروه خونی از گروه‌های خونی بسیار فراوان آسیای جنوب شرقی و شمال به شمار می‌روند. دام‌ها به ویژه تولیدات دامی و لبنی در تغذیه این افراد نقش خاصی یافته. با ورود مغول‌ها به آسیا، گروه خونی B همانند پدران‌شان با شرایط مختلف زندگی قادر به سازش شدند.

گروه خونی AB ( ترکیبی مدرن )

با این گروه خونی جدید و جوان به ندرت روبرو می‌شویم. در طی هزار تا هزار و دویست سال پیش، این گروه خونی ایجاد شده و تنها 5% از انسان‌ها دارای این گروه خونی هستند. این گروه خونی با ترکیب خون انسان‌های گروه A و B ایجاد شده است. به عنوان مثال یک قفقازی با گروه خونی A و یک مغولی با گروه خونی B وقتی با هم ازدواج کنند، صاحب فرزندی از گروه خونی AB می شوند. سیستم امنیتی این گروه نشان‌دهنده خصوصیات خاص و جالبی است. آنها نسبت به ویروس‌ها، حساسیت‌ها و بیماری‌های سیستم ایمنی بدن سلول‌های خاصی دارند که آنها را در برابر این بیماری‌ها مصون و مقاوم می‌سازد.
براساس تحقیقات دانشمندان، احتمال ابتلای آنان به انواع متفاوتی از سرطان از سایر گروه‌ها بیشتر است. دستگاه گوارش آنها نیز بی‌نهایت حساس می‌باشد. طبق نظریه دکتر آدامو افراد گروه AB فرزند یکی از افراد صبور گروه A و گروه بربر اما متعادل B هستند و به گفته او این انسان‌های قرن جدید که از ترکیب گروه A و B متولد شده خصوصیات هر دو گروه را با خود دارند که البته از نظر تغذیه‌ای هم، تغذیه‌ای مخلوط را می‌توانند داشته باشند.

مواد غذایی مشخص به خون ما حمله می‌کنند
خون ما بخش کوچکی از وجود ما را می‎‌سازد. فقط کافی است که بدانیم چه غذایی برای خون ما مناسب یا نامناسب است.
متخصصین تغذیه و خون شناسان، سال‌های سال واکنش‌های بیوشیمیایی را مورد بررسی و تحقیق قرار دادند، تا دریابند که چرا یک ماده غذایی در افراد گوناگون نتایج متفاوتی به دست می‌دهد و در پایان پاسخی غیرقابل پیش‌بینی به دست آوردند. مشکل در نوع پروتئین موجود در مواد غذایی بود که در این موارد با مواد ایمنی موجود در گروه خونی، یکی می‌شود. معنی این جمله این است که در واقع زمانی که مواد غذایی نامناسب توسط گروه خونی، خورده می‌شود، سیستم ایمنی بدن شروع به دفع میهمان ناخوانده و مزاحم می‌کند.

اگر خون شروع به تولید آنتی‌بادی نماید چه اتفاقی می‌افتد؟
امروزه می‌دانیم که نمی‌توانیم آن‌طور که می‌خواهیم نسبت به تعویض خون اقدام کنیم، زیرا که در صورت تماس دو گروه خونی، آنتی‌بادی‌هایی تولید می‌شود. از این‌رو انتقال تنها در بین دو نفر که گروه خونی آ‌نها با هم هم‌خوانی داشته باشد، امکان‌پذیر است؛ در غیر این صورت در پی واکنش‌هایی که به دلیل این ناسازگاری خونی رخ می‌دهد، زندگی فرد به خطر خواهد افتاد. فردی که دارای گروه خونی O باشد تنها قادر به دریافت خون از گروه O می‌باشد. البته افراد با گروه خونی AB قادر به دریافت خون از تمام گروه‌های خونی می‌باشند.


منبع: ( کتاب لاغری و رژیم غذایی بر اساس گروه های خونی)

                                                                                                                                                                                                  ادامه دارد......

cheap moncler jackets cheap ray bans michael kors outlet uk longchamp outlet