متخصص تغذیه در قدوسی غربی شیراز

متخصص تغذیه در قدوسی غربی شیراز

مرادی

این صفحه به معرفی متخصص تغذیه در قدوسی غربی شیراز اختصاص دارد. متخصصان تغذیه، کارشناسان تغذیه‌ای هستند که می‌توانند به شما در رسیدن به اهداف سلامتی‌ تان از طریق رژیم غذایی کمک کنند. آنها می‌توانند با ارزیابی نیازهای فردی شما، یک برنامه غذایی متناسب با نیازهایتان ایجاد کنند.

بهترین متخصص تغذیه در خیابان قدوسی غربی شیراز

این جدولی که میبینید، مشخصات دکتر تغذیه در خیابان قدوسی غربی شیراز را آورده است.

نام آدرس تلفن
مشاور تغذیه - درمانگاه میلاد شیراز، قدوسی غربی 07136302065
09308913090
کلینیک تغذیه و تناسب اندام گندم
احسان دقیق افکار و افسانه میرزایی
شیراز، خیابان قدوسی غربی، بعد از کوچه 16، روبروی بانک ملی، پلاک 428، جنب فروشگاه اپل، طبقه دوم، واحد 6 07136311424
09172003028

نوبت دهی و مشاوره آنلاین با دکتر تغذیه در قدوسی غربی شیراز

اگر میخواهید با دکتر تغذیه نوبت حضوری بگیرید، به پروفایل VIP وی در سایت پزشک شهر بروید و در قسمت نوبت دهی آنلاین، اولین نوبت خالی را برای خود رزرو کنید. اگر قبل از مراجعه به پزشک نیاز به مشاوره آنلاین دارید در قسمت مشاوره آنلاین به طور مستقیم از طریق پیام با پزشک خود ارتباط برقرار کنید. برای دیدن کل لیست مراکز مشاوره تغذیه و رژیم درمانی در شیراز روی این لینک بزنید.

متخصص تغذیه در قدوسی غربی شیراز

آیا تنها وقتی اضافه وزن یا کمبود وزن داریم باید به پزشک  تغذیه مراجعه کنیم؟

نه، مراجعه به دکتر تغذیه فقط برای زمانی که کاهش یا افزایش وزن دارید نیست. در واقع، مراجعه منظم به متخصص تغذیه می تواند فواید زیادی برای سلامتی کلی شما داشته باشد.

متخصص تغذیه در شیراز

موقعیت هایی که باید به دکتر تغذیه مراجعه کنید

به گفته سایت health.clevelandclinic.org متخصصان تغذیه می‌توانند در موارد زیر به شما کمک کنند:

 • کاهش وزن: پزشک به شما در ایجاد عادات غذایی سالم و مادام‌العمر برای رسیدن به وزن ایده‌آل و حفظ آن کمک می‌کنند.
 • افزایش وزن: در صورت کمبود وزن، به شما در دریافت مواد مغذی کافی برای حفظ توده بدنی سالم کمک می‌کنند.
 • کنترل بیماری‌های مزمن: به شما در ایجاد تغییرات در رژیم غذایی برای کمک به کنترل یا پیشگیری از بیماری‌هایی مانند دیابت و بیماری‌های قلبی کمک می‌کنند.
 • مدیریت آلرژی و حساسیت‌های غذایی: به شما در حذف غذاهای حساسیت‌زا و ایجاد یک رژیم غذایی متعادل و لذت‌بخش کمک می‌کنند.
 • بهبود عملکرد ورزشی: رژیم غذایی شما را برای رسیدن به تناسب تنظیم می‌کنند.
 • برنامه‌ریزی رژیم غذایی گیاهخواری: به گیاهخواران و وگان‌ها در داشتن یک رژیم غذایی متعادل و مغذی کمک می‌کنند.
 • تغذیه کودکان: به شما در ایجاد عادات غذایی سالم برای فرزندانتان کمک می‌کنند.
 • انتخاب رژیم غذایی سالم: به شما در انتخاب بهترین رژیم غذایی برای نیازها و سبک زندگی‌تان کمک می‌کنند.

در نهایت، تصمیم با شماست که چه زمانی برای مراجعه به دکتر تغذیه مناسب است. با این حال، به یاد داشته باشید که یک متخصص تغذیه می تواند منبع ارزشمندی برای کمک به شما در دستیابی و حفظ سلامتی کلی شما باشد.

آیا رژیم غذایی که زیر نظر دکتر تغذیه نباشد برای ما زیان ده خواهد بود؟

لزوماً نه، دنبال کردن یک رژیم غذایی بدون نظارت متخصص تغذیه همیشه مضر نیست. با این حال، خطرات و مزایای بالقوه ای وجود دارد که باید قبل از شروع هر برنامه جدید غذایی در نظر گرفته شود.

مزایای دنبال کردن یک رژیم غذایی بدون نظارت متخصص تغذیه

  • می تواند ارزان تر باشد: مشاوره با یک متخصص تغذیه می تواند پرهزینه باشد، به خصوص اگر بیمه شما آن را پوشش ندهد. دنبال کردن یک رژیم غذایی بدون نظارت متخصص تغذیه می تواند راهی مقرون به صرفه تر برای ایجاد تغییرات در رژیم غذایی شما باشد.
  • می تواند انعطاف پذیرتر باشد: رژیم های غذایی طراحی شده توسط متخصصان تغذیه اغلب بسیار ساختارمند هستند و ممکن است برای همه مناسب نباشد. دنبال کردن یک رژیم غذایی بدون نظارت متخصص تغذیه به شما امکان می دهد بیشتر در مورد انتخاب های غذایی خود انعطاف پذیر باشید.
  • می تواند به شما در یادگیری در مورد تغذیه کمک کند: با انجام تحقیقات خود و ایجاد رژیم غذایی خود، می توانید در مورد تغذیه و نحوه ایجاد عادات غذایی سالم بیشتر بیاموزید.

برای مشاهده متخصص تغذیه در خیابان ستارخان شیراز روی این لینک بزنید.

خطرات دنبال کردن یک رژیم غذایی بدون نظارت متخصص تغذیه

  • ممکن است ناسالم باشد: اگر دانش کافی در مورد تغذیه ندارید، ممکن است به طور تصادفی رژیم غذایی ایجاد کنید که فاقد مواد مغذی ضروری باشد یا کالری بیش از حد داشته باشد. این می تواند منجر به کمبود مواد مغذی، افزایش وزن یا سایر مشکلات سلامتی شود.
  • ممکن است پایدار نباشد: ایجاد تغییرات پایدار در رژیم غذایی دشوار است، به خصوص اگر به تنهایی این کار را انجام می دهید. یک متخصص تغذیه می تواند از شما حمایت و راهنمایی کند که برای موفقیت در بلندمدت نیاز دارید.
  • ممکن است برای شرایط خاص شما مناسب نباشد: اگر به بیماری مزمنی مانند دیابت یا بیماری قلبی مبتلا هستید، مهم است که رژیم غذایی را دنبال کنید که برای شرایط خاص شما مناسب باشد. یک متخصص تغذیه می تواند به شما در ایجاد یک برنامه غذایی سفارشی که نیازهای سلامتی شما را برآورده کند، کمک کند.

جمع بندی

معرفی دکتر تغذیه در قدوسی غربی شیراز به همراه آدرس و شماره تماس و نوبت دهی و مشاوره آنلاین و دلایل لزوم مراجعه به متخصص تغذیه و انتخاب رژیم های غذایی.

نظر کاربران