درمان وسواس در شیراز

بهترین دکتر درمان وسواس در شیراز

پگاه جاوید

لیست بهترین مراکز و پزشکان متخصص درمان وسواس در شیراز در جدول زیر به همراه اطلاعات کامل شماره تماس و آدرس ارائه شده است که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده تماس برقرار نمایید.

مراکز و پزشکان درمان وسواس در شیراز

ردیف نام آدرس شماره تماس
1
دکتر زهرا احصایی شیراز، خیابان زند، کوچه شهید عباییان، ساختمان دی، طبقه 1 09370760041
07132308815
2
مرضیه محب علی کلینیک یکتا: شیراز، بلوار پاسداران، نبش کوچه 60 الف، روبروی دیوان محاسبات،
ساختمان یاس، طبقه 2، واحد 4
09170721342
3
مرکز مشاوره درمانگاه سهامی شیراز، بلوار چمران، ابیوردی 2 07136269121
07136269122
09170044263
4
کلینیک روانشناسی - درمانگاه میلاد شیراز، قدوسی غربی 07136302065
09308913090
5
مرکز تخصصی روانشناسی
کودک و نوجوان شیراز
شیراز، بلوار مطهری شمالی، کوچه 13، انتهای کوچه 15/3 09362741552
7
کلینیک روانشناختی تخصصی و فوق تخصصی آوای فرشته شیراز، مطهری شمالی، کوچه 41، پلاک 190 09120206501
8
دکتر فاطمه مرادی شیراز، معالی آباد، جنب شیرینی آلما، ساختمان طوبی، طبقه دوم، کلینیک فتحی 09915440121
9
کلینیک تخصصی مشاوره و خدمات روانشناختی سلامت شیراز، خیابان عفیف آباد، کوچه 14 09177903004

کلینیک تخصصی درمان وسواس در شیراز

اگر شما و یا یکی از بستگان و نزدیکانتان دچار نوعی وسواس شده اند یاید برای درمان هر چه سریع تر اقدام فرمایید. کلینیک های تخصصی بسیاری ر شیراز حضور دارند که می توانید برای رمان به این مراکز مراجعه کنید. در جدول بالا لیستی از بهترین مراکز درمان وسواس به همراه شماره تماس و آدرس معرفی شده است که می توانید برای گرفتن نوبت اقدام فرمایید. همچنین برای مشاهده لیست مرکز مشاوره روانشناسی در شیراز و یا روانشناس در شیراز می توانید روی لینک کلیک کنید.

درمان وسواس در شیراز

مشاور خوب برای درمان وسواس در شیراز

مشاوران میتوانند به افرادی که دچار دسواس شده اند کمک به سزایی کنند. هر چه مشاور در این زنینه با تجربه تر باشد میتواند بهتر با بیمار صحبت کند و او را از این درگیری نجات دهند. مشاور خوب باید اول از همه سابقه فرد را بررسی کند و همچنین بیمار باید مشاور را از داروهایی که روزانه مصرف میکند نیز مطلع کند. این گونه مشاور بهتر می تواند او را راهنمایی کند. همچنین شما می توانید از طریق گزینه مشاوره آنلاین با پزشک به صورت آنلاین در ارتباط باشید.

از دیگر بیماری هایی که افراد ممکن است به آن مبتلا شود اختلال دو قطبی می باشد که برای مشاهده آن می توانید به متخصص درمان اختلال دو قطبی در شیراز مراجعه کنید.

بهترین روانشناس برای درمان وسواس فکری

وسواس انواع مختلفی دارد که یکی ار آنها وسواس فکری می باشد. برای درمان این گونه وسواس ها بهتر است به مرکز و کلینیک های تخصصی در این زمینه مراجعه کنید. در بعضی شرایط پزشک مجبور است برای درمان از دارو استفاده کند اما افراد بسیار زیادی نیز وجود دارند که بدون مصرف دارو درمان شده اند. اگر می خواهید بهترین دکتر برای درمان وسواس در شیراز را پیدا کنید سایت پزشک در جدول بالا لیستی از بهترین و برتربن پزشکان را به همراه شماره تماس و آدرس معرفی کرده است.

درمان وسواس در شیراز

 کلینیک تخصصی درمان وسواس

کلینیک تخصصی درمان وسواس، مرکزی است که به طور ویژه به ارائه خدمات تشخیصی و درمانی برای افراد مبتلا به اختلال وسواس فکری-عملی (OCD) می‌پردازد. این کلینیک ها توسط روانشناسان و روانپزشکان مجرب و متخصص در زمینه OCD اداره می‌شوند و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می‌کنند، از جمله:

  • ارزیابی و تشخیص: متخصصان کلینیک با انجام مصاحبه‌های بالینی و تست‌های روانشناختی، به طور دقیق اختلال وسواس فکری-عملی را در فرد تشخیص داده و شدت علائم را ارزیابی می‌کنند.
  • درمان: درمان OCD به طور معمول شامل ترکیبی از درمان‌های روانشناختی و دارویی است. در درمان روانشناختی، که غالباً به آن "درمان شناختی-رفتاری (CBT)" گفته می‌شود، به فرد کمک می‌شود تا الگوهای فکری و رفتاری ناسالم خود را که زمینه‌ساز وسواس هستند، شناسایی و اصلاح کند. درمان دارویی نیز ممکن است برای کاهش علائم وسواس، مانند اضطراب و افکار وسواسی، تجویز شود.
  • گروه درمانی: گروه درمانی فرصتی را برای افراد مبتلا به OCD فراهم می‌کند تا با یکدیگر تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و از یکدیگر حمایت عاطفی و عملی دریافت کنند.
  • آموزش خانواده: اعضای خانواده افراد مبتلا به OCD نیز ممکن است از طریق آموزش در مورد این اختلال و نحوه کمک به فرد مبتلا، از خدمات کلینیک بهره‌مند شوند.

جدیدترین درمان وسواس

برای درمان وسواس روش های مختلفی وجود دارد. همان طور که گفته شد اول از همه باید ریشه این بیماری مشخص شود. بسیاری از بیماری های وسواسی از طریق ژنتیک و وراثت به فراد منتقل شده است و تعدادی نیز در اثر گذر زمان علائم خود را نشان داده است. 2 علت اساسی برای وسواس وجود دارد : 1- تردید و شبهه 2-احساس گناه. افرادی که دچار وسواس فکری هستند باید روند درمانی طولانی ترب را طی کنند؛ زیرا انجام ندادن کارهای جسمی بسیار آسان تر از فکر نکردن است.

روش های نوینی که در حال حاضر در کلینیک های فوق تخصصی شیراز در حال انجام است عبارت اند از:

  1. درمان روان پویشی
  2. دارو درمانی
  3. RTMS (که بسیار پر هزینه است)
  4. تحریک مغناطیسی مغز یا TMS

همچنین اگر احساس می کنید که به افسردگی مبتلا هستید می توانید به بهترین دکتر درمان افسردگی در شیراز مراجعه نمایید.

نظر کاربران