درباره کلینیک

شماره ثبت : 292813-3
کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات

فیزیوتراپی تخصصی آرات مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی با کادری مجرب و محیطی تمیز. برای مشاهده نمونه رضایت بیماران در پیج اینستاگرام به آدرس arat_physicaltherapy_clinic مراجعه نمایید. در این مرکز خدمات فیزیوتراپی در منزل با به روز ترین تجهیزات انجام میشود (با رنگ متفاوت نوشته شود) . معاینه و ارزیابی رایگان  - طرف قرارداد با کلیه بیمه ها - ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه: 8:00 تا 20:00 - پنج شنبه 8:00 تا 14
مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی از جمله:
لیزر پرتوان ۱۵ وات، شاک ویو تکار، مگنت استار لهستان، Us استار لهستان، Tens سری M نوین، IR، ترکشن استار لهستان، کامپرشن، CPM، الکترواکوپانکچر، درمان با سوزن خشک، IF، FES، فیزیوگان، تخت میگان، تخت ایستایی مخصوص بیماران ضایعه نخاعی ‌و سکته مغزی

در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات خدمات فیزیوتراپی در منزل با به روز ترین تجهیزات انجام میشود( کادر رنگی ) - معاینه و ارزیابی رایگان ( کادر رنگی )  مجهز به بروز ترین تجهیزات روز دنیا از جمله: لیزر پرتوان 15 وات، شاک ویو، تکار، مگنت استار لهستان، Us استار لهستان، Tens سری M نوین، IR، ترکشن استار لهستان، کامپرشن، CPM، الکترواکوپانکچر، درمان با سوزن خشک، IF، FES، فیزیوگان، تخت میگان، تخت ایستایی مخصوص بیماران ضایعه نخاعی ‌و سکته مغزی، فیزیوتراپی و درمان غیر جراحی دردهای عضلانی و اسکلتی ( کمردرد ، دیسک کمر و گردن ، زانودرد ، شانه درد ، گردن درد و ... )، درمان انحرافات ستون فقرات (قوز پشتی ، گودی کمر ، گردن جلو آمده )، درمان خشکی مفاصل ناشی از شکستگی ها ، دررفتگی ها و جراحی ها، درمان آسیب های ورزشی و آسیب عصب های محیطی دست، پا و صورت، کشیدگی رباط ها و تاندون ها و ...، فیزیوتراپی تخصصی فک و صورت - درمان دردای فک و صورت - رفع صدای مفصل فک، درمان گردن درد و سردرد

قسمتی از خدمات فیزیوتراپی آرات به همراه توضیحات :

شاک ویوتراپی (Shock wave)

شاک ویو امواجی با انرژی زیاد و با فشار به بافتهای اسکلتی عضلانی آسیب دیده وارد میکند که این انرژی باعث تحریک و در نتیجه ترمیم و بازسازی استخوان‌ها ،تاندونها و سایر بافتهای نرم میشود.
این یک روش غیرتهاجمی ایمن می‌باشد که در بیمارانی که از مشکلات تاندون، عضله و مفصل رنج میبرند مورد استفاده قرارمیگیرد که باعث افزایش جریان خون، کاهش درد و التهاب، تحریک تولید کلاژن و آزادسازی نقاط ماشه ای می‌شود. نمونه هایی از آسیب هایی که با شاکویو قابل درمان می‌باشد شامل:
خارپاشنه یا التهاب فاشیای کف پا، درگیری تاندون آشیل، آرنج تنیس بازان، آرنج گلف بازان

لیزر پرتوان (High power laser)

لیزر پرتوان یکی از دستگاه های پیشرفته پزشکی است که امروزه با پیشرفت تکنولوژی به طور گسترده ای در کلینیک های فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیزر اشعه ای از جنس نور و بسیار پر انرژیست که می‌توان با استفاده از دستگاه لیزر میزان مشخصی از انرژی را به بافت هدف در بدن منتقل کرد. لیزر باعث افزایش میزان انرژی در سلولهای بدن برای ترمیم و بازسازی بافتهای آسیب دیده می‌شود و از این طریق بهبودی را سرعت می‌ بخشد.

از لیزر برای درمان: دردهای عضلانی، آسیب‌های ورزشی و آسیب‌های بافت نرم مانند کشیدگی عضلات یا لیگامانها، التهاب تاندون و بورس، ترمیم بافت مانند سوختگیها و اسکار، ترمیم و بازگرداندن فعالیت عصب در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات استفاده می‌شود .

تکارتراپی

دستگاه تکار با کمک ایجاد امواج رادیویی باعث ایجاد گرما دردرون بدن میشود، گرما سرعت متابولیسم بدن را بالا میبرد باعث افزایش جریان خون ودرنتیجه افزایش اکسیژن دربافت میشود تکار برای تسکین درد و کاهش التهاب استفاده میشود، ب همین دلیل در درمان بیماری های حاد یا مزمن عضلات و مفاصل بسیار موثر میباشد و همچنین کمک ب کاهش خشکی مفاصل بسیار موثر میباشد و همچنین کمک ب کاهش خشکی مفاصل و افزایش جریان خون میکند در نتیجه باعث افرایش تحرک مفاصل، افزایش سرعت بهبودی و بازگشت سریعتر فعالیت می‌شود.
به طور کلی تکار یک روش درمانی موثر در اسیب های اسکلتی و عضلات میباشد.

سوزن خشک (Dry needling)

Dry needlingسوزن خشک این یک روش مدرن برای از بین بردن دردهای عضلانی ب دنبال اسپاسم و نقاط ماشه ای می باشد، ک باعث افزایش انعطلاف پذیری ودامنه حرکتی میشود در این روش سوزن وارد بافت درگیر میشود و فیزیوتراپیست با حرکت دادن سوزن باعث ازاد شدن اسپاسم و نقاط ماشه ای میشود، اندازه سوزن ب عضله درگیر و مدت زمان ماندن سوزن در بدن ب شدت اسیب ونظر فیزیوتراپیست بستگی دارد.

الکترواکوپانکچر

درمان مشابه به طب سوزنی میباشد همراه با عبور جریان الکتریکی از سوزن ها. در این روش تعدادی سوزن نازک برای تحریک نقاط خاص مرتبط با علایم و اسیب استفاده میشود و جریان الکتریکی ملایمی از بین سوزن ها برای تحریک بیشتر نقاط تعیین شده عبور میکند. این روش موجب بهبود تحریک و ترمیم و کاهش درد بافت و مفاصل اسیب دیده بدن میشود، از این تکنیک میتوان در اسیب های مانند فلج بلز، _تنیس البو _دردهای زانو_سندروم مایو فیشیال و... استفاده میشود. همچنین این تکنیک تاثیر بسیاری در کاهش اشتها. کاهش وزن و بهبود مقاومت ب انسولین در افراد دیابتی دارد.

فیزیوگان تراپی

دستگاه فیزیوگان با ایجاد ضربه های سریع باعث تحریک جریان خون در بافت‌های عمقی عضلات می‌شود. این دستگاه پالسها و لرزشهای قوی را به درون بافت ماهیچه ای وارد می‌کند و باعث گردش خون بهتر، شل شدن عضلات، کاهش درد و soreness می‌شود. این دستگاه می‌تواند به عنوان یک ماساژور قابل حمل برای ورزشکاران قابل استفاده باشد زیرا به طور قابل توجهی اثرات DOMS را بعد از ورزش کاهش می‌دهد. اثرات فیزیوگان به طور کلی: بهبود عملکرد، بهبود انعطاف پذیری، افزایش جریان خون، کاهش درد، از بین بردن بافت اسکار

گرستون تراپی

تکنیکی بسیار موثر برای درمان دردهای اسکلتی عضلانی می‌باشد که با استفاده از ابزارهای خاص برروی بافتهای نرم بدن توسط فیزیوتراپیست مورد استفاده قرارمیگیرد. این تکنیک باعث افزایش جریان خون ،ترمیم گره ها و گرفتگی های عضلانی، بهبود آسیب تاندون ها و رباط ها می‌شود .و همچنین باعث کاهش اسید لاکتیک و افزایش خونرسانی به بافت می‌شود که به همین دلیل می‌تواند باعث کاهش DOMS بعد از تمرین و افزایش عملکرد در ورزشکاران شود.

پوزیشنال ریلیز (Positional release)

نوعی روش درمانی می‌باشد که در آن فیزیوتراپیست بدن را در وضعیت و پوزیشنی قرار می‌دهد که باعث کاهش درد و فشار برروی اعصاب و بافتهای آسیب دیده می‌شود.از این روش در درمان آسیب‌های مختلف مانند آسیب دیسک گردن یا کمر می‌توان استفاده کرد که باعث کم کردن یا از بین بردن علائم ناشی از تحت فشار بودن اعصاب می‌شود.

تکنیک های مولیگان

تکنیک مولیگان همراه با حرکت، یکی از روش های درمان های دستی منحصر ب فرد می باشد ک با ایجاد یک نیروی مناسب، باعث از بین رفتن درد و محدودیت حرکتی و عملکردی میشود،برای مثال در بیماران با اسیب شانه ی یخ زده تکنیک مولیگان باعث افزایش دامنه ی حرکتی شانه و کاهش چسبندگی و درد در ناحیه شانه می شود. طور کلی در موارد زیر انجام تکنیک مولیگان موثر می باشد: خشکی مفاصل، محدودیت در دامنه حرکتی مفاصل، درد

منیپولیشن و موبیلیزیشن (Manipulation and mobilization)

از این تکنیک ها برای بهبود درگیری‌های مفاصل بدن استفاده میکنیم.در این روش بیمار در پوزیشن خاص بسته به محل درگیری قرار می‌گیرد که به فیزیوتراپیست اجازه می‌دهد مفصل را در جهات خاص حرکت دهد.
از این روش برای : کاهش خشکی در مفاصل، کاهش درد، افزایش دامنه حرکتی، افزایش عملکرد مفاصل استفاده می‌شود.

تریگر پوینت تراپی ( trigger point therapy)

یک درمان عصبی عضلانیست که برای تسریع در بهبودی آسیب ، اصلاح عدم تعادل و درگیری عضلانی و تسکین درد استفاده می‌شود.
در این روش فیزیوتراپیست با ایجاد کشش و فشار بر روی نقاط ماشه ای کمک به آزاد شدن گرفتگی های عضلانی و کاهش درد میکند.

کاپینگ تراپی (cupping therapy)

در این روش فیزیوتراپیست کاپ های مخصوص را روی پوست قرار می‌دهد تا مکش ایجاد کند.این کار باعث می‌شود بافت زیر کاپ کشیده شود و متورم شود و باعث افزایش جریان خون در منطقه آسیب دیده شود. از این روش برای: کاهش درد و التهاب، افزایش جریان خون در مناطق آسیب دیده برای افزایش سرعت ترمیم، بهبود اسکار ایجاد شده به دنبال جراحی ها و چسبندگی ها، تحریک سیستم عصبی عضلانی استفاده میکنیم.

اکتیو ریلیز تراپی (Active release therapy)
یک روش درمان دستی غیر تهاجمی است ک برای درمان اسیب هاو محدودیت های حرکتی استفاده میشود، از این روش میتوان در درمان اسیب های حاد و مزمن در عضلات، تاندون ها، رباط ها اعصاب وفاشیا استفاده کرد. در طول درمان یک فیزیوتراپیست اموزش دیده بافت را در پوزیشنی قرار میدهد ک فعال باشد. بعنوان مثال برای درمان عضله اسیب دیده با روش Artفیزیوتراپیست عضله رادر وضعیتی قرار میدهد ک در طول کوتاه خود باشد و سپس فشار خود را اعمال میکند و از بیمار میخواهد ک عضله را در جهت کشش حرکت دهد.

تیپینگ (Taping)

تیپینگ روشی است ک فیزیوتراپیست اموزش دیده برای پیشگیری یا توانبخشی اسیب از ان استفاده میکند، از این تکنیک برای جلوگیری از اسیب ساختارهای بافت نرم (لیگامان، تاندون، فاشیا) جلوگیری از حرکت بیش از حد مفاصل مثلا در بی ثباتی شانه یا پیچ خوردگی مچ پا ،کاهش درد و ورم، کشیدگی عضلانی، کنترل پوزیشن صحیح استفاده میشود.

طرح توجیهی

در کلینیک فیزیوتراپی آرات، زمان معاینه ی مراجعین گرامی حدود 30_45دقیقه ب طول می انجامد، در جلسه معاینه، مراجعه کنندگان ب طور کامل از نحوه درمان و شرایط کلینیک مطلع خواهند شد. و همچنین تراپیست های مجموعه ب طور کامل و دقیق، مراجعه کننده را از اسیب خود با کمک تست های اختصاصی و با نشان دادن بیو مکانیک و اناتومی بدن مطلع خواهند کرد.

کمیسیون پزشکی

هدف از این کمیسیون ارائه هرچه بهتر خدمات درمانی می باشد، در این نشست تراپیست های مرکز فیزیوتراپی آرات برای تشخیص و انتخاب مناسبترین راه درمان گرد هم امده تا با بهترین متد وروش درمانی در خدمت مراجعه کنندگان گرامی باشند، دراین کمیسیون ها درصورت لزوم از همکاران گرامی در حوزه رادیولوژی، ارتوپدی، ارتز و پروتز و جراحی مشورت گرفته خواهد شد.

پکیج اصلاحی

با توجه به افزایش چشمگیر مشکلات اسکلتی عضلانی افراد به خصوص در سنین نوجوانی که ناشی از تغییرات در عادات زندگی روزمره و حفظ پوسچرهای نادرست به خصوص در محیط کار و مدرسه می‌باشد، روزانه شاهد موارد متعددی از مشکلات ساختاری همچون انحراف ستون فقرات( اسکولیوزیس)، زانو پرانتزی و ضربدری، شانه های گرد شده، سرروبه جلو، کاهش و یا افزایش انحناهای ستون فقرات میباشیم.
در کلینیک فیزیوتراپی تخصصی آرات هدف از پکیج اصلاحی بهبود و اصلاح این آسیب ها و کاهش عوارض ثانویه ناشی از این آسیب ها می‌باشد.

تمرین درمانی

تمرین درمانی یا ورزش درمانی شامل حرکاتیست که برای اصلاح اختلالات و بازگرداندن عملکرد اسکلتی عضلانی استفاده می‌شود. تمرین درمانی شامل تکنیک‌های PNF، ورزشهای هوازی و مقاومتی، انعطاف پذیری، کششی و تعادلی برای بهبود و حفظ آمادگی جسمانی می‌باشد. تمرین درمانی در فیزیوتراپی در شیراز و کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات انجام می شود.

شماره تماس: 07136289976

این صفحه متعلق به نوبت دهی اینترنتی کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات در شهر شیراز می باشد. در این صفحه میتوانید لیست کامل خدمات کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات را مشاهده و از ایشان نوبت بگیرید. "پزشک شهر" بهترین پزشکان متخصص شهر شما را به شما معرفی نموده است. برای ارتباط با کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات کافیست با شماره 09178770495, تماس حاصل نموده و یا به آدرس ایشان در شیراز، قصردشت، بلوار بهشتی، نبش کوچه 10، مجتمع پزشکی پالادیوم، بلوک 4، طبقه 5، واحد 452 مراجعه نمایید. همچنین شما میتوانید در این صفحه نمونه کار کلینیک تخصصی فیزیوتراپی آرات مشاهده و نوبت اینترنتی بگیرید. برای اطلاع از بیمه های مورد پذیرش به بخش بیمه ها در صفحه ایشان مراجعه نمایید.
تعداد بازدید: 907
ادامه توضیحات

خدمات

 • درمان غیر جراحی دردهای عضلانی
 • درمان غیر جراحی دردهای اسکلتی
 • درمان قوز کمر
 • درمان آرتروز
 • ورزش درمانی
 • درمان آسیب های ورزشی
 • حرکات اصلاحی ورزشی
 • فیزیوتراپی تخصصی فک و صورت
 • لیزرتراپی
 • مگنت تراپی
 • الکتروتراپی
 • درمان شانه یخ زده
مشاهده همه

ویدیو

نظر کاربران

صبح عصر
شنبه 8 تا 14 14 تا 20
یکشنبه 8 تا 14 14 تا 20
دوشنبه 8 تا 14 14 تا 20
سه‌شنبه 8 تا 14 14 تا 20
جهار‌شنبه 8 تا 14 14 تا 20
پنج‌شنبه 8 تا 14 - تا -
جمعه - تا - - تا -

آدرس

map
شیراز، قصردشت، بلوار بهشتی، نبش کوچه 10، مجتمع پزشکی پالادیوم، بلوک 4، طبقه 5، واحد 452
مسیریابی